Lekarze Newsy Pielęgniarki Pod sliderem

Koniec dodatków covidowych. Będą wypłacane tylko do końca marca

Ten tekst przeczytasz w < 1 min.

Dodatki covidowe dla personelu medycznego ze szpitali II poziomu zabezpieczenia będą wypłacane do 31 marca 2022 r. – poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia. Do końca bieżącego miesiąca zniesione zostanie również finansowanie części świadczeń covidowych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.  

– Ze względu na utrzymujący się spadek liczby zakażeń COVID-19 oraz postępujący spadek hospitalizacji, poleceniem z 28 lutego 2022 roku, Minister Zdrowia zdecydował o zakończeniu specjalnego trybu finansowania części świadczeń covidowych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 – poinformował NFZ.

Szczepienia i rehabilitacja pocovidowa nadal będą finansowane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Jak podkreśla Fundusz, nie oznacza to zupełnego zakończenia finansowania świadczeń covidowych. Nadal pokrywane będą koszty szczepień przeciwko COVID-19 oraz rehabilitacji pocovidowej. NFZ wskazuje, że świadczenia ta „mają kluczowe znaczenie w przeciwdziałaniu chorobie i powrocie do pełnej sprawności już po COVID-19”.

Z kolei leczenie pacjentów z COVID-19 po 31 marca będzie realizowane już w ramach standardowych umów z NFZ, na podatawie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Koniec dodatków covidowych

– W związku z poleceniem Ministra Zdrowia dodatki covidowe będą obowiązywały do 31 marca 2022 roku. Dyrektorzy szpitali II poziomu zabezpieczenia covidowego muszą dostarczyć informacje o wysokości dodatku covidowego, za okresy od 1 stycznia do 31 marca br., dla uprawnionych pracowników, najpóźniej do końca maja 2022 roku – czytamy na stronie NFZ.

Źródło: NFZ

Przeczytaj także: NRPiP: dodatkiem covidowym powinny być objęte wszystkie pielęgniarki i położne, które mają lub mogą mieć kontakt z COVID-19

https://www.facebook.com/everethnews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.