Marcin Martyniak objął stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia
Ministerstwo Zdrowia Newsy Pod sliderem

Marcin Martyniak objął stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia

Ten tekst przeczytasz w < 1 min.

Premier Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia Marcina Martyniaka, dotychczasowego szefa gabinetu politycznego Ministra Zdrowia oraz przedstawiciela Prezesa Rady Ministrów w Radzie Funduszu Medycznego.

Jak poinformował rzecznik rządu Piotr Müller, nowo powołany wiceminister objął stanowisko dotychczasowego wiceministra zdrowia – Sławomira Gadomskiego, który pracował w resorcie zdrowia od 2018 r. do końca stycznia 2022 r.  

Dotychczas Marcin Martyniak był szefem gabinetu politycznego Ministra Zdrowia oraz przedstawicielem Prezesa Rady Ministrów w Radzie Funduszu Medycznego. Od dnia dzisiejszego, jak dodał rzecznik rządu, będzie kierował pracami departamentów z obszaru inwestycyjnego oraz analitycznego.

Nowo powołany wiceminister ma również doświadczenie w sektorze prywatnym, gdzie współtworzył i zarządzał innowacyjnymi przedsięwzięciami biznesowymi, które ukierunkowane były inwestycyjnie. Odpowiadał wówczas m.in. za realizację ich strategii rozwoju oraz finansowanie.

Wśród dorobku zawodowego Marcina Martyniaka jest również praca w centralnym zespole eksperckim w Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Wówczas odpowiadała m.in. za analizy i doradztwo w obszarze gospodarczym, inwestycyjnym i zdrowotnym.

Marcin Martyniak jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego na kierunkach Finanse i Rachunkowość oraz Zarządzanie. Nowy wiceminister zdrowia ukończył również studia Business Management na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na ULHT w Lizbonie. Obecnie w ramach studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim prowadzi działalność naukowo-badawczą oraz dydaktyczną w ramach Katedry Gospodarki Narodowej UW.

Źródło: PAP

Przeczytaj także: CBOS: Jak Polacy oceniają działania NFZ i sanepidu?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.