MZ: zniesiemy większość restrykcji o charakterze gospodarczym. Jakie zmiany czekają nas od 1 marca?
Ministerstwo Zdrowia Newsy Pod sliderem

MZ: zniesiemy większość restrykcji o charakterze gospodarczym. Jakie zmiany czekają nas od 1 marca?

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski poinformowali o wprowadzeniu łagodniejszych zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią. Wśród nich m.in. zniesienie limitu osób w sklepach, restauracjach i ponowne otwarcie klubów i dyskotek. Jakie obostrzenia pozostaną jednak z nami na dłużej?

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że wprowadzane zmiany zostały skonsultowane z Radą do spraw COVID-19.

– Dziś widzimy po wielu konsultacjach medycznych i obserwacji tego, co się dzieje w innych krajach, że można zalecić daleko idące zmiany. Można znieść znaczącą część wszystkich ograniczeń, które były do tej pory obowiązujące – zaznaczył podczas spotkania premier Mateusz Morawiecki.

Od 1 marca zniesiemy większość restrykcji o charakterze gospodarczym. Decyzja, którą komunikujemy jest oparta na wnikliwej analizie trendów epidemicznych i sytuacji w szpitalach – dodał podczas konferencji Adam Niedzielski.

Jakie obostrzenia przestaną obowiązywać od 1marca?

Z początkiem marca zniesione zostają wszystkie limity osób, dotyczące sklepów, restauracji, miejsc kultury, transportu czy różnego rodzaju spotkań i imprez. Otwarte zostaną dyskoteki i kluby.

Jakie obostrzenia będą nadal obowiązywały?

Wśród zasad bezpieczeństwa, które nadal będą obowiązywały są m.in.

  • zakrywanie nosa i ust za pomocą maseczki (w przestrzeniach zamkniętych, takich jak sklep, kino, komunikacja miejska),
  • izolacja w przypadku zakażenia Covid-19 (7 dni/ 5 dni dla zawodów medycznych, żołnierzy, funkcjonariuszy),
  • kwarantanna dla współdomowników osoby zakażonej COVID-19 (7 dni),
  • kwarantanna przyjazdowa (dla osób bez ważnego UCC) – 7 dni.

Dziś 20 456 potwierdzonych przypadków zakażenia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 20 456 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia (w tym 2 269 ponownych zakażeniach). Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: mazowieckie (3394), wielkopolskie (2939), kujawsko-pomorskie (2161), zachodniopomorskie (1421), śląskie (1407), dolnośląskie (1323), łódzkie (1109), lubelskie (1069), pomorskie (1046), małopolskie (1019), warmińsko-mazurskie (950), lubuskie (789), świętokrzyskie (634), podlaskie (448), opolskie (327), podkarpackie (320).

Jak dodano, „100 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. 92 osoby zmarły z powodu Covid-19, 268 osób zmarło z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.”

Źródło: GOV

Przeczytaj także: Sepsa groźnym powikłaniem zapalenia otrzewnej

 

https://www.facebook.com/everethnews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.