Na jakich zasadach będzie funkcjonowała nowa rada ds. walki z COVID-19?
Ministerstwo Zdrowia Newsy Pod sliderem

Na jakich zasadach będzie funkcjonowała nowa rada ds. walki z COVID-19?

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował podczas konferencji prasowej, która odbyła się 17 stycznia, o powołaniu nowej rady ds. walki z pandemią. Jej formuła będzie nieco odmienna od dotychczasowej.

– Zmiana będzie polegała przede wszystkim na poszerzeniu formuły, czyli szerszego spektrum ekspertów, którzy będą pomagali i doradzali panu premierowi, jak projektować już nie tylko walkę z pandemią, ale mamy nadzieję, że także proces wychodzenia z pandemii za kilka miesięcy – podkreślił szef resortu zdrowia.

Dlatego, jak zwrócił uwagę, tak istotna jest szersza formuła działania organu doradczego oraz udział w radzie nie tylko konsultantów krajowych i przedstawicieli zawodów medycznych, ale również ekonomistów i socjologów. Nowo powołany organ doradczy będzie miał za zadanie uwzględnić zarówno kwestie medyczne, jak również gospodarcze i społeczne.

Szef resortu zdrowia przypomniał, iż głównym źródłem doradczym będą nadal konsultanci krajowi ds. różnych dziedzin medycyny.

– Pewna grupa konsultantów będzie wyciągnięta przed nawias, można tak powiedzieć, z tej ogólnej grupy konsultantów i na poziomie ministra zdrowia będzie w sposób nieformalny doradzała i pomagała w podejmowaniu decyzji dotyczących walki z pandemią – dodał Niedzielski.

Minister zdrowia o V fali pandemii

Jak potwierdził podczas konferencji prasowej minister zdrowia, jesteśmy już w V fali pandemii COVID-19. „Zgodnie z naszym modelem szczyt zakażeń przypadnie w połowie lutego i będzie wynosił ok. 60 tys. przypadków dziennie. Inne dane mówią o nawet 140 tys. zakażeń” – wyjaśnił Niedzielski. We wtorek, jak dodał, odnotowywanych może być więcej niż 20 tys. zachorowań.

Źródło: PAP

Przeczytaj także: Większość członków Rady Medycznej zrezygnowała ze stanowiska

 

https://www.facebook.com/everethnews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.