Ostatnia szansa na rejestrację na konferencję „Postępowanie z raną przewlekłą” w Kaliszu!
Konferencje Newsy Pod sliderem

Ostatnia szansa na rejestrację na konferencję „Postępowanie z raną przewlekłą” w Kaliszu!

Ten tekst przeczytasz w 2 min.
17 marca w Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego będzie miała miejsce pierwsza z tegorocznego cyklu bezpłatnych konferencji „Postępowanie z raną przewlekłą”. Spotkanie odbędzie się pod honorowym patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.  Zarejestruj się!

Opiekunem naukowym cyklu konferencji jest dr hab. n. med. Marek Kucharzewski, specjalista z zakresu chirurgii ogólnej, znany ekspert w dziedzinie leczenia ran, wykładowca, współorganizator prestiżowej ogólnopolskiej konferencji Forum Leczenia Ran, Prezes Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran, od 1 maja 2012 r. kierownik Katedry i Zakładu Anatomii Opisowej i Topograficznej w Zabrzu Rokitnicy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Dr hab. n. med. Marek Kucharzewski w swojej praktyce zajmuje się leczeniem ran przewlekłych (owrzodzeń goleni i odleżyn), zastosowaniem metod fizycznych (stałych pól elektrycznych, zmiennych pól magnetycznych i światła niskoenergetycznego) i nowoczesnych opatrunków w procesie gojenia ran oraz diagnostyką i leczeniem obrzęków limfatycznych.

Jakie tematy zostaną poruszone podczas konferencji?

Konferencje z cyklu „Postępowanie z raną przewlekłą” to wydarzenia, podczas których zostanie poruszona problematyka dotycząca m.in. najważniejszych pojęć i klasyfikacji rany przewlekłej, postępowania leczniczego w oparciu o obowiązujące wytyczne, systemu TIME i wilgotnej terapii ran, profilaktyki i postępowania z zespołem stopy cukrzycowej, patofizjologii i postępowania leczniczego w owrzodzeniach goleni, leczenia odleżyn w warunkach ambulatoryjnych, leczenia miejscowego rany – opatrunki, antyseptyka i lawaseptyka, kompresjoterapii jako ważnego elementu leczenia owrzodzeń goleni, a także wskazań do stosowania terapii podciśnieniowej w leczeniu ran.

Organizatorem cyklu konferencji naukowo-szkoleniowych „Postępowanie z raną przewlekłą” jest wydawnictwo Evereth Publishing i Katedra i Zakład Anatomii Opisowej i Topograficznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły czasopisma naukowe „Forum Leczenia Ran” i „Pielęgniarstwo w Anestezjologii i Intensywnej Terapii”, a także portale medyczne Evereth News i Forum Leczenia Ran. Udział w konferencji jest bezpłatny.

https://www.facebook.com/everethnews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.