Powstał Związek Pracodawców Szpitali Dolnośląskich
Newsy Pod sliderem

Powstał Związek Pracodawców Szpitali Dolnośląskich

Ten tekst przeczytasz w 2 min.

Nowo powołany Związek Pracodawców Szpitali Dolnośląskich, z siedzibą w Legnicy, to 16 placówek medycznych, które należą do samorządu województwa dolnośląskiego. Jego głównym celem będzie reprezentowanie interesów szpitali w komunikacji z administracją rządową, samorządem oraz Narodowym Funduszem Zdrowia.

Jak ocenił wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski, Związek będzie miał również za zadanie zacieśnienie współpracy między podmiotami medycznymi, a także ich integrację, szczególnie teraz, kiedy „system ochrony zdrowia mierzy się z wieloma wyzwaniami”.

– Związek powstał również po to, aby jego członkowie wspólnie artykułowali swoje potrzeby i oczekiwania oraz podejmowali dyskusje w kluczowych dla nich kwestiach. Formuła związku jest otwarta, więc spodziewamy się, że w najbliższym czasie liczba szpitali, które przystąpiły do współpracy, się zwiększy – dodał Krzyżanowski.

Wśród zadań powołanego związku będzie także wywieranie wpływu na kształtowanie ustawodawstwa w kontekście funkcjonowania szpitali, podnoszenie jakości świadczeń zdrowotnych, a także doskonalenie kadr i praca nad rozwojem rynku pracy. Przedstawiciele Związku będą również brać udział w negocjacjach dotyczących sporów zbiorowych czy zawarcia porozumienia. W kompetencjach ZPSD będzie również doradztwo organizacyjne, prawne, ekonomiczne oraz techniczne.

Kto został prezesem ZPSD?

Prezesem Zarządu Związku Pracodawców Szpitali Dolnośląskich jest Anna Płotnicka-Mieloch, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Jak zwróciła uwagę, „nowo powołana organizacja jest reprezentatywna w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego”.

– Ma prawo opiniowania założeń i projektów aktów prawnych w zakresie praw i interesów związków pracodawców. Chcieliśmy, aby nasz głos był słyszany. Jako reprezentanci największego budżetu w zakresie ochrony zdrowia na Dolnym Śląsku będziemy mogli uczestniczyć w negocjacjach z płatnikiem publicznym oraz w rozmowach o przyszłości zdrowia z przedstawicielami Ministerstwa – podkreśliła Płotnicka-Mieloch.

Źródło: PAP

Przeczytaj także: Inflacja dotyka pielęgniarki POZ. Czy mogą liczyć na podniesienie stawek za realizację świadczeń?

 

https://www.facebook.com/everethnews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.