Rada Dialogu Społecznego za wprowadzeniem obowiązku szczepień przeciw COVID-19
Newsy Pod sliderem Szczepienia

Rada Dialogu Społecznego za wprowadzeniem obowiązku szczepień przeciw COVID-19

Ten tekst przeczytasz w < 1 min.

Pracownicy i pracodawcy Rady Dialogu Społecznego wystosowali apel do rządu w sprawie szczepień przeciw COVID–19. „(…) Apelujemy do rządzących o wprowadzenie obowiązkowych, powszechnych, z wyjątkiem osób posiadających przeciwwskazania medyczne, szczepień przeciwko COVID–19 oraz wprowadzenie preferencji dla osób zaszczepionych”.

Jak podkreślono w dokumencie, dotychczas szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 wśród osób spoza sektora ochrony zdrowia nie były obligatoryjne. Dlatego tak ważna w profilaktyce zakażeń była świadomość społeczna.

W Unii Europejskiej przeciwko COVID-19 zaszczepiło się już niemal 77 proc. obywateli, a na całym świecie to ponad 42 proc. populacji (niemal 3,5 mld ludzi). „Tak duża liczba zaszczepionych pokazuje bezpieczeństwo tych preparatów. Szczepienia ograniczają nie tylko transmisję wirusa, ale przede wszystkim liczbę zachorowań z ciężkimi objawami i liczbę zgonów. Niestety, statystyki szczepień w Polsce są znacznie gorsze”.

W apelu poinformowano również o tym, iż 21 mln Polaków przyjęło preparat, tj. 54 proc. populacji. „Jest to zdecydowanie za mało, by skutecznie ograniczyć liczbę narastających zgonów i ciężkich objawów choroby. Jako partnerzy społeczni, reprezentowani w Radzie Dialogu Społecznego apelujemy do Polek i Polaków o korzystanie z bezpłatnych szczepień przeciwko COVID-19. Statystyki są bezwzględne. Wśród hospitalizowanych i umierających 90 proc. to osoby niezaszczepione” – dodano.

Całą treść apelu znajdziesz tutaj.

Źródło: materiał prasowy

Przeczytaj także: Wkraczamy w 5. falę pandemii. Minister zdrowia apeluje do pracodawców o wdrożenie pracy zdalnej

 

https://www.facebook.com/everethnews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.